Stručná historie nohejbalu v Dolních Jirčanech

Z jara roku 2009 jsme ze sousedem Dušanem Stejskalem začali uvažovat o nějaké sportovní aktivitě ,neboť jsme oba hráli fotbal celý život, ale vzhledem k věku jsme v tomto sportu ukončili aktivní činnost.

Na tehdy nevyužité asfaltové ploše u fotbalového hřiště jsme začali s pár nadšenci hrát nohejbal, nechali jsme u pana Šefnera zhotovit sloupky a zakoupili nohejbalovou síť. Chodilo nás málo a vypomáhali i Dušanovi dělníci. Časem jsme udělali brigádu a asfaltové hřiště vyčistili a barvou na asfalt nalajnovali pro nohejbalové potřeby.

Začali se hlásit sportovci a od roku 2010 začal rekreační nohejbal v Dolních Jirčanech působit. Tento rok byl zorganizován první nohejbalový turnaj kterého se zůčastnili hráči z celé obce. Po čase hráčů přibývalo a v roce 2012 jsme začali hrát mistrovskou soutěž Prahy – západ.

Letos začínáme třetí  sezónu a na kurtech pana Olmera, kde hrajeme domácí mistrovská utkání a každou neděli trénujeme, máme krásné zázemí a povrch, který nám můžou ostatní družstva závidět, včetně kryté haly, která nám zaručuje sehrát všechna utkání bez ohledu na nepřízeň počasí.

Využíváme na trénink i nové multifunkční hřiště, kde hrajeme každý čtvrtek od 18.00 – 20.00hod, kam může přijít každý, kdo má o tuto ryze českou hru zájem.

Dvakrát ročné organizujeme obecní nohejbalové turnaje a dvakrát ročně otevřené nohejbalové turnaje, které se konají na kurtech nad fotbalovým hřištěm, kde mě vydatně s organizací pomáhají pokladní nohejbalového oddílu paní Jitka Marešová a naše rozhodčí paní Ivana Tománková.

Zatím jsme v mistrovské soutěži nezaznamenali většího ůspěchu, ale dělá nám radost zájem hráčů o tuto hru, ale hlavě o to, že se vytvořila výborná parta lidí, kteří rádi pomohou a přiloží ruku k dílu nejen k vlastnímu prospěchu.

                                         Ivan Nejedlý, předseda oddílu